Як жити з гіпертонією
Як жити з гіпертонієюДомашнє лікування відіграє важливу роль для контролю над високим артеріальним тиском, особливо якщо ви схильні до чинників ризику серцевих захворювань та інсульту. Навіть якщо лікар прописав вам ліки, ви самі можете багато чого зробити, щоб знизити свій артеріальний тиск і зменшити ризик серцевих захворювань та інсульту. Зміна способу життя і звичок можуть допомогти контролювати високий артеріальний тиск і в деяких випадках скоротити кількість прийнятих медикаментів.
Гіпертонія
ГіпертоніяЩо це таке? Термін «артеріальна гіпертонія» за змістом аналогічний терміну «артеріальна гіпертензія», проте його застосування вважається менш правильним, тому що буквально слово перекладається як гіпертензія підвищення тиску, а гіпертонія – як підвищення тонусу (що не завжди строго відповідає ситуації – артеріальний тиск може підвищуватися при незмінному і навіть зниженому тонусі судин).
Обстеження молочної залози
Обстеження молочної залозиНезважаючи на високий рівень сучасних технологій діагностики та лікування, пухлинні захворювання молочної залози є однією з найбільш важких проблем, так як часто є причиною смертності, як у дітородному, так і в літньому віці. Причина такого явища полягає в тому, що майже у половини жінок зустрічаються різні варіанти мастопатії – захворювання, яке часто передує пухлин. Головною метою будь-якого обстеження молочної залози є виявлення раку молочної залози в початкових стадіях, а також передракових захворювань, до яких належать деякі види мастопатій (гормональних захворювань молочної залози), кісти і доброякісні пухлини.
Від стресу худнуть!
 Від стресу худнуть!Ви завжди були вибагливі в їжі, задовольнялися малим і ніколи не страждали від підвищеного апетиту? Під впливом конфліктної ситуації він може у вас прірву зовсім. Це дуже небезпечно, особливо якщо стрес затяжною. В організмі різко йде на спад вміст білка (вчені називають його фундаментом тіла), в дефіциті виявляються вітаміни А і С. Так що уподібнюватися аскет Дон Кіхоту, як і ненажера Санчо Панса в хвилину випробувань та хвилювань, якщо не хочете втратити здоров’я, немає ніякого резону. Ваше меню може допомогти впоратися зі стресом, а може і погіршити його.
Модна хвороба або хронічна втома
Модна хвороба або хронічна втомаСонливість, занепад сил, апатія, нерішучість, дратівливість, плаксивість, чутливість до зміни погоди, надмірна покірність або підвищена збудливість, низька працездатність, порушення і ослаблення уваги, неможливість зосередитися, порушення сну. Кожен переживає по-своєму те, що прийнято називати втомою. Чому ми втомлюємося? Не слід плутати такі поняття, як втому і втому, так як вони принципово нерівнозначні.
Інфаркт міокарда. Що це таке?
Інфаркт міокарда. Що це таке?Міокард – це серцевий м’яз. По артеріях, які називаються коронарними, до неї надходить кров. Якщо яку-небудь з цих артерій закупорює кров’яний згусток – тромб, то ділянка серця, який вона живить, залишається без кровопостачання, а значить, без кисню. «На голодному пайку» клітини міокарда можуть прожити в кращому випадку 20-30 хвилин. Потім вони гинуть – це і є інфаркт, ділянка омертвіння в тканині серця. На постраждалому місці залишається рубець.
Десять причин лікувати гіпертонію
Десять причин лікувати гіпертоніюКоли наша людина йде до лікаря за порадою? Правильно: коли щось болить, або коли стає погано настільки, що сечі немає терпіти більше. А те, що тиск підчас підскакує аж за двісті – це ще часом і привід для бравади: мовляв, Ви лежите в ліжку при ста п’ятдесяти, а я і при двохстах молодцем. Чому ж гіпертонію потрібно лікувати? Причина перша. Гіпертонія значно підвищує ризик розвитку крововиливу в мозок – інсульту. Це ускладнення не тільки небезпечно для життя, але може зробити людину безпорадним інвалідом, прикувати з ліжка.

Гіпертонічний криз

Гіпертонічний криз – це різке раптове короткочасне загострення гіпертонічної хвороби, що характеризується різким підвищенням артеріального тиску (до 220 / 120 мм рт. Ст. І вище), що супроводжується гострими розладами коронарної системи та нейровегетативними розладами.

Нерідко гіпертонічний криз супроводжується відчуттям страху, неспокоєм, частими судомами, ознобом, приступами блювоти і погіршенням зору. В результаті зміни кровообігу в мозку виникає енцефалопатія, яка може проявляючи як дратівливістю та пригніченістю, так і ейфорією.

У важких випадках гіпертонічний криз може супроводжуватися комою, набряком легенів, тромбозом та емболії різних артерій, гострою нирковою недостатністю із зменшенням виділення сечі і азотемією.

Гіпертонічний криз може виникнути на будь-якій стадії гіпертонічної хвороби.

Причини розвитку гіпертонічного кризу:
# Психоемоційні перевантаження
# Зміна погоди
# Зловживання кави, алкогольними напоями
# Гормональні порушення
# Скасування раніше прийнятих гіпотензивних препаратів
# Захворюваннями мозку, серця, нирок.

Типи гіпертонічного кризу:
# Вінниченко (кардіальний).
# Мозговий без місцевих порушень з боку нервової системи
# Мозговий з місцевими порушеннями з боку нервової системи.
# Генералізований, при якому спазм кровоносних судин захоплює відразу кілька областей, найважчий вид гіпертонічного кризу.

Гіпертонічний кардіальний (серцевий) криз
Гіпертонічний криз кардіальний виникає при артеріальному тиску вище 220/120 мм рт.ст. Частіше він спостерігається у хворих похилого віку. Для нього характерні почуття занепокоєння, що наростає загальна слабкість, м’язова і розумова стомлюваність: люди воліють лежати, не можуть зосередитися на читанні. Потім з’являється серцебиття, задишка з утрудненим вдихом. Якщо вчасно не надати допомогу, то може з’явитися набряк легенів – кровоносні судини легень не витримують підвищеного навантаження і рідина починає просочуватися крізь їхні стінки, заповнюючи легені. Це дуже небезпечне ускладнення.

Гіпертонічний криз мозкової без місцевих порушень з боку нервової системи
Гіпертонічні кризи мозкові без місцевих порушень з боку нервової системи називаються також гіпертонічної енцефалопатією. Такі кризи часто виникають до кінця ночі або після роботи з нахилом тулуба при артеріальному тиску вище 170/110 мм рт.ст. Виникає наростаюча головний біль (спочатку в потилиці, а потім переходить в область очних ямок), нудота, блювання, загальмованість.

Гіпертонічний криз мозкової з місцевими порушеннями з боку нервової системи
Гіпертонічні кризи мозкові з місцевими порушеннями з боку нервової системи частіше виникає у хворих, які не страждають головними болями і у зв’язку з гарним самопочуттям неохоче приймають ліки. На початку криза з’являються підвищена емоційність, енергійність, зовнішня діловитість, що змінялися дратівливістю і сльозливість. Хворі часто некритично ставляться до свого стану і не звертаються за допомогою. На цьому тлі можливі порушення чутливості (оніміння, мурашки) у певній галузі, наприклад, в області верхньої губи або пальців на руці, порушення зору (мушки в очах, двоїння предметів), мови (мова стає невиразною), зміна ходи і т.д .

Генералізований гіпертонічний криз
Генералізований криз – це порушення кровообігу відразу в декількох областях: у головному мозку, у сітківці ока, в нирках і в серці. При цьому з’являються такі ознаки, як нудота, блювота, головний біль, різні порушення з боку нервової системи, розлади зору, білок і кров у сечі, болі в серці, порушення серцевого ритму.

Невідкладна допомога при гіпертонічному кризі
Всі дії, які потрібно буде зробити до приїзду швидкої допомоги самому хворому (або його родичам) потрібно заздалегідь обговорити зі своїм лікуючим лікарем. По-перше, потрібно чітко знати провісники криза (якщо вони у вас бувають) і у разі їх появи постаратися за допомогою призначеного лікуючим лікарем лікування запобігти розвитку кризи. По-друге, потрібно прийняти призначене лікарем заспокійливу ліки – це дуже важливо, так як стрес посилює перебіг кризу. Якщо криз почався, то потрібно викликати швидку допомогу, прийняти таблетки, призначені лікарем для екстрених випадків, зайняти напівсидячи положення, зігріти ноги (це відволікає частина крові від серця і головного мозку), зняти тісний одяг, відкрити кватирку.

Лікар швидкої допомоги вводить всі необхідні для даного виду гіпертонічного кризу лікарські препарати. У разі, якщо купірувати криз на місці не вдається, хворого перевозять на машині швидкої допомоги до лікарні.

Гіпертонічний криз найкраще попередити, це цілком можливо, якщо ви регулярно відвідуєте свого лікаря, виконуєте всі його призначення, а також щодня вимірюєте артеріальний тиск.

Комментарии запрещены.

Види масажу
Види масажуМасаж – метод лікування та профілактики захворювань, що представляє собою сукупність прийомів дозованого механічного впливу на різні ділянки поверхні тіла людини, яке виробляється руками масажиста, рідше – спеціальними апаратами. Масаж в рамках комплексного відновного лікування захворювань нервової системи, внутрішніх органів, а також захворювань і пошкоджень опорно-рухового апарату дозволяє зменшити інтенсивність лікарської терапії, особливо кількість болезаспокійливих, міорелаксуючих і протиалергічних засобів.
Осіння депресія
Осіння депресіяІ хмуриться осінь, і сумує, плаче, дощами обливається. На жалість тисне. І адже спрацьовує ж. Тому що в помічниця у неї відома наша туга-печаль. Для більшості людей осінь – пора дискомфорту, пов’язана з дощами, зі снігом, з вітрами, сльотою, не сприяють гарному настрою. У цей час погіршується апетит, з’являються несподівані головні болі, поганий настрій. Осіння депресія, одним словом. Що ж з нею робити? А ми й не підготувалися зовсім. Як же її стрічати?
Агрус тільки для жінок
Агрус тільки для жінокАгрус здавна в народі називають північним виноградом. Це – високоврожайна культура. Плоди різної форми та забарвлення з прекрасними смаковими якостями. Розмножують його відводками. До посадці придатний сильний однорічний відводок або дворічний саджанець. Техніка посадки і догляд мають багато спільного з заходами, що проводяться при вирощуванні чорної смородини, але агрус більше потребує калійних добривах. Він більш посухостійкий, ніж чорна смородина.
Економічна криза, контроль над стресом
Економічна криза, контроль над стресомНаша щоденне життя, як ми самі стверджуємо, постійно наповнена стресовими ситуаціями. Запізнення на роботу, що супроводжується недобрим поглядом начальника, поламаний каблук, аварійна ситуація на дорозі, хвороба близької людини, економічна криза в країні – буквально все може вивести нас з емоційної рівноваги. Але чи так уже правильно вважати це стресом. Адже, це всього лише непорозуміння, проблема, не більше того. Ми ж, замість налаштування на позитивний результат, шукаємо ще більших складностей і доводимо ситуацію до стресу.
Загрозливі аритмії
Загрозливі аритміїПри визначенні підходів до профілактики раптової смерті аритмічного істотне значення має питання про аритміях, які передують і переходять у несинхронно скорочення і зупинку роботи м’язових волокон серця (або, висловлюючись медичною мовою, фібриляцію та асистолія його шлуночків). Ці аритмії позначаються як “загрозливі”. Спостереження показало, що у хворих фібриляції шлуночків найчастіше передують пароксизми шлуночкової тахікардії з поступовим почастішанням ритму, що переходять у тріпотіння шлуночків (фібриляцію).
Анестезіологія
АнестезіологіяЩо потрібно знати про операції із застосуванням анестезії. Людина, що природно, боїться невідомості. Не маючи достовірної інформації про майбутнє медичного втручання, а керуючись приватними відгуками «бувалих» знайомих і родичів, багато пацієнти приходять на операцію з абсолютно фантастичними уявленнями і страхами, а деколи на їх підставі відтягують проведення необхідного втручання або навіть зовсім від нього відмовляються. Спробуємо розібратися, що ж чекає на Вас, якщо потрібно діагностичне або хірургічне втручання і воно болісно.
Залізодефіцитна анемія
Залізодефіцитна анеміяЗалізодефіцитна анемія – гіпохромна анемія мікроцітарная, розвивається внаслідок абсолютної зменшення запасів заліза в організмі. Залізодефіцитна анемія виникає, як правило, при хронічній втрати крові або недостатньому надходженні заліза в організм. Залізо бере участь у функціонуванні всіх біологічних систем. Добова потреба в залізі становить для чоловіків 10 мг, для жінок 18 мг (у період вагітності і лактації – 38 і 33 мг відповідно). Загальна кількість заліза в організмі становить 4-4,5 р. Розрізняють клітинний залізо, позаклітинна залізо і залізо запасів.
антицеллюлитные лосины